Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Dom Opieki Dziennej w Maziarni

III Przegląd Pieśni Maryjnej i Patriotycznej

Utworzono dnia 22.05.2024

III Przegląd Maryjny i Patriotyczny „Śpiewam Ojczyźnie swej” już za nami!

Pozostały z nami wspomnienia, nagrania i zdjęcia. Było to piękne wydarzenie, które pozwoliło osobom starszym przeżyć wiele radosnych chwil, a jednocześnie dostarczyło chwil refleksji.

Takie wspólne śpiewanie ma szczególną moc – wywołuje poczucie wspólnoty, może być również źródłem wzruszeń.

Kult maryjny jest w Polsce szczególnie pielęgnowany. Maryja jest Królową Polski, dlatego nie mogło zabraknąć takich utworów jak: „Z dawna Polski”, „Była cicha i piękna jak wiosna” czy „Maryjo Królowo Polski”. Maj to również miesiąc ważnych dat dla naszej Ojczyzny i każdego Polaka więc nie mogło zabraknąć: „Przybyli ułani pod okienko” i wielu innych.

Nasi seniorzy wprowadzili zaproszonych Gości do Przeglądu inscenizacją dotyczącą Świętego Jana Pawła II, który urodził się właśnie w maju. Wszyscy wspólnie zaśpiewali Pieśń Barka oraz „Nie Zastąpi Ciebie nikt” było bardzo wzruszająco.

Serdecznie dziękujemy za przybycie na Przegląd Pieśni pani Agnieszce Kobylarz Wójt Gminy Bojanów, pani Beacie Stolarz Skarbnik Gminy Bojanów, pani Katarzynie Stańkowskiej Sekretarz Gminy Bojanów, pani Marii Stanisławskiej-Błądek Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bojanowie, Proboszczowi Parafii Stany Piotrowi Zwolińskiemu, pani Małgorzacie Piętowskiej i pani Natalii Smalera z Caritas Sandomierz.

Wielkie serce dla wszystkich placówek senioralnych, które mimo problemów zdrowotnych przepięknie wystąpiły, które włożyły wiele serca w przygotowania utworów, strojów, ale również prac do wystawy towarzyszącej temu wydarzeniu. Jesteście wielcy:

Dzienny Dom "Senior +" w Modliborzycach

Dzienny Dom Senior+ w Pniowie

Dzienny Dom Senior Ulanów

Dzienny Dom Pomocy w Gminie Jeżowe

Dzienny Dom Pobytu w Nowej Sarzynie

Dom Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła w Stalowej Woli

Dzienny Dom "Senior+" w Maziarni

Zaszczytne I miejsce zdobyła grupa z DDP w Gminie Jeżowe. Gratulacje! Wszystkie pozostałe grupy również zajęły miejsca na podium. Gratulujemy!

Na koniec serdeczne podziękowania przesyłamy na ręce księdza Marcina Świebody kierownika Ośrodka Caritas w Bojanowie, który wsparł nas w organizacji tego wydarzenia i zawsze z otwartym sercem odpowiada na potrzeby seniorów, wieloletnia współpraca owocuje pięknymi wspólnymi inicjatywami.

 

Śpiewamy pieśni Maryjne i Patriotyczne

Utworzono dnia 03.07.2024, 13:23

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 16

W poprzednim tygodniu: 21

W tym miesiącu: 37

W poprzednim miesiącu: 89

Wszystkich: 8290